Dom

Jak ułatwić korzystanie z prysznicu osobom z dysfunkcjami ruchowymi?

Domowe czynności sprawiają ludziom ludziom starszym sporo problemów. Przez brak formy ruchowej,osoby starsze notorycznie nie zauważają uroków życia.
Jakie kroki należy podjąć, żebym życie seniora było lepsze?

Jakie problemy nie opuszczają seniorów?

Seniorzy szczególnie często zmagają się z ograniczeniami, przez które czują się gorsi i mniej przydatni.
Najpoważniejszym problemem dla  ludzi starszych jest z roku na rok gorsza forma ruchowa. Pomimo, iż kiedyś domowe obowiązki nie sprawiały im kłopotów, dziś w ich życiu może pojawiać się coraz więcej trudności niemal nie do przeskoczenia. Wchodzenie po schodach bądź pokonanie kilkudziesięciu metrów to trudności z jakimi seniorzy spotykają się regularnie. Utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu czekają na osoby starsze nie tylko poza domem. Dodatkowo we własnych czterech ścianach natrafiają na niemało kłopotów. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że tak błahe czynności jak przygotowanie obiadu czy wzięcie kąpieli, dla seniora mogą wiązać się z poważnymi kłopotami. Ograniczenia sprawnościowe w znacznym stopniu oddziałują na życie emocjonalne seniorów. Czują się oni samotni z własnymi kłopotami, niekiedy wstydzą się prosić rodziny o pomoc. Dla osób starszych niezmiernie przykre jest wspominanie, że niegdyś ze wszystkim radzili sobie sami, a obecnie wymagają pomocy przy najprostszych czynnościach.
Ograniczeniom płynącym z braku sprawności fizycznej można nieco zaradzić.
Należy zastanowić się, co sprawia seniorom najwięcej kłopotu i powziąć w tym kierunku jakieś kroki.

Ograniczenia w łazience

Z pozoru zwyczajne rzeczy potrafią wyjątkowo skutecznie podnieść jakość życia seniorów. Najpowszechniejszym kłopotem seniorów jest samodzielne korzystanie z łazienki.
Tutaj z pomocą może przyjść siedzisko pod prysznic. Nadzwyczaj łatwo je umieścić w każdym prysznicu, Siedzisko pod prysznic to mały wydatek. Bez wątpienia natomiast ułatwi ono seniorom czynności związane z codzienną toaletą.
Siedzisko pod prysznic sprawi, że osoba starsza nie będzie musiała przez długi czas pozostawać pod prysznicem w pozycji stojącej.
Dla ludzi starszych może to być bowiem czynność sprawiająca sporo kłopotów.
Dla seniorów, którzy w łazience posiadają wannę, siedzenie także będzie doskonałym rozwiązaniem.
Dodatkowym akcesorium łazienkowym zwiększającym bezpieczeństwo są także dodatkowe uchwyty. Dzięki nim osoba z niepełnosprawnościami będzie mogła w prosty sposób podnieść się i podciągnąć.