Podstawowe zasady diety ketogenicznej

Zbilansowana dieta jest bardzo ważna. Niestety czasami nie potrafimy samodzielnie dobrać sobie odpowiedniego sposobu żywienia, co skutkuje tym, że na naszym talerzu lądują niepełnowartościowe posiłki, co szybko odbije się na naszym zdrowiu. Da się tego uniknąć decydując się np. na coraz bardziej popularną dietę ketogeniczną.

Idealna dieta – czy da się skomponować ją samodzielnie?

Mnóstwo osób będzie zastanawiać się nad tym, czy da się dobrać dla siebie idealną dietę samemu. Cała masa polskich konsumentów, w tym osób, które po prostu interesują się zdrowym stylem życia, jest przekonanych, że da się to zrobić na własną rękę. Jednak w rzeczywistości nie zawsze jest to prawdą. Może nas zaskoczyć to, w jakim stopniu zróżnicowane powinny być posiłki i jak duże znaczenie może mieć nawet ilość spożywanych codziennie owoców. Musimy mieć na uwadze liczbę spożywanych węglowodanów i wiedzieć, w jak dużej ilości potrzebne nam będą tłuszcze. Nie mniej istotne jest białko. Dieta musi być zbilansowana. Obecnie coraz większą popularność zyskuje na przykład dieta ektogeniczna, którą interesuje się wielu konsumentów z wielu części świata. Generalnie bazuje ona na założeniu, że rezygnuje się po prostu z cukru pod każdą postacia. Dieta jest dedykowana dla każdego, kto chce w krótkim czasie zrzucić wagę. Jak wiadomo, węglowodany potrafią znacznie szybciej powodować tycie, dlatego duże grono dietetyków poleca właśnie dietę ektogeniczną, bo uchodzi ona za wyjątkowo skuteczną. Pamiętajmy o tym, że zmiany diety zawsze powinny być omówione z lekarzem rodzinnym.

Catering dietetyczny i wymagająca dieta – czy to wykonalne?

Okazuje się, iż dieta ketogeniczna coraz częściej trafia do oferty firm, które gwarantują profesjonalne usługi gastronomiczne. Chodzi rzecz jasna o catering Łódź, Rzeszów, czy Wrocław są miastami, w których wspomnianych ofert znajdziemy bardzo wiele. W konsekwencji otrzymujemy bardzo dużą różnorodność jeżeli chodzi o spożywanie konkretnych rodzajów posiłków. Zalet stosowania tej diety jest sporo i są opisane w specjalistycznej literaturze. Zaletą jest chociażby obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej, a dzięki temu usprawnia się działanie serca i nerek, a poza tym wielu innych układów i narządów. Poza tym w taki sposób obniżamy ciśnienie tętnicze oraz zawartość cukru we krwi. Spada nam też cholesterol, na czym możemy tylko skorzystać, bowiem unikniemy między innymi miażdżycy tętnic i udaru czy zawału. Musimy jednak mieć na uwadze to, że początki podczas stosowania takiej diety będą zapewne dość trudne. Możliwe jest wzmożone uczucie głodu, a wraz z nim rozdrażnienie. U niektórych osób pojawia się uczucie apatii oraz może pojawić się trądzik.