Dom

Twoja jadalnia powinna mieć wyjątkowy stół

Trudno wybrać ważniejsze pomieszczenie w całym domu. Razem spędzane chwile, posiłki, spotkania – to wszystko sprawia, że kojarzy się z pełnią życia i witalności. Ten najprostszy warunek wystarczy, żeby zadbać o wyjątkowy wystrój tej części domu.

Co przede wszystkim do jadalni? W pierwszej kolejności pomyśl o stole

Co najpierw mamy do zrobienia? Dopasuj stół do liczby domowników. Najlepiej wdrożyć następujący wzór – 60 cm na głowę. Taki układ zapewni sporo przestrzeni dla wszystkich w trakcie wspólnych meetingów i obiadów. Bez miejsca trudno wyczarować atrakcyjną atmosferę prywatnej przestrzeni. Przy wyborze proporcji jadalnianego stołu należy pomyśleć również o intensywności odwiedzin w naszym domu gości. W takiej sytuacji warto rozważyć kupno pełnogabarytowego stołu, który pozwoli zmieścić przy nim odwiedzających nas członków rodziny czy przyjaciół.

Jaki model stołu będzie pasować najbardziej?

Warto dostosować stół do designu pozostałej powierzchni. Należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności osobiste preferencje i to, jak Twój stół współgra estetyką całego pokoju. Panuje stereotyp, że okrągłe meble noszą w sobie dużą dozę szlachetności. Za to wtedy najlepiej zlokalizować go w samym centrum wnętrza. Ustawienie bliżej ściany znacznie ograniczy miejsce. Dlatego okrągły model najlepiej dopasuje się do większych pomieszczeń.

Ważny element – lampy nad stół z dekoracyjnym zacięciem

Do porządnie dobranego stołu należy wybrać odpowiednie lampy. Światło w tym pomieszczeniu musi koncentrować się dokładnie na powierzchni blatu. Wszak to naczelny sprzęt w całej jadalni. Lampy nad stół warto wziąc wraz ze stołem, by dostosować je do stylu wnętrza. Niech łączą w sobie użyteczność z atrakcyjnym designem. Wystarczy decydoać się na lampy mające klosze, kierujące światło w dół. Sprawi to, że plat na całej płaszczyźnie będzie odpowiednio oświetlony, co zawsze korzystnie odbija się na całej kompozycji. Przy zawieszaniu koniecznie musimy zwrócić uwagę na optymalną odległość kloszy od blatu. Na blacie musimy wszak mieć opcję postawienia dajmy na to długich kwiatów w wazonie. Zbyt nisko umiejscowione lampy mocno w tym przeszkodzą.