Dodatki z dzianiny w kobiecej szafie

Lepiej wybrać dzianiny czy tkaniny? Podczas sklepowych łowów panie często rozważają ten dylemat. Ale najpierw trzeba się rozeznać co do istoty wyboru, na co lepiej się zdecydować, gdy w grę wchodzi wybór ubrań lub dodatków?

Czym charakteryzują się materiały zrobione z dzianiny?

Gdy próbujemy zrobić dowolny fragment materiału, z użyciem pojedynczej nitki przy pomocy splotów (na przykład szydełkując), wyprodukujemy dzianinę. Bardzo wyraźnie można zaobserwować strukturę dzianin, które tworzą wyraźne, połączone jednym wzorem linie. Co jednak wyróżnia dzianiny i jakie powstają z nich materiały? Dzianiny wyróżnia to, że są sprężyste i delikatne, dlatego można z nich produkować m.in. rękawice, nakrycia głowy i rajstopy – ale to nie wszystko. Jedną z najbardziej znanych dzianin jest dżersej, służący do wyrobu koszulek czy sukienek – dzięki czemu ten materiał może trafić na salony.

Tkanina powstaje przez wykorzystanie w tkaniu rozmaitych splotów, np. splotu płóciennego, splotu skośnego czy atłasowego. Rzecz jasna, to nie kompletna lista rodzajów połączeń. Tkaniny są popularniejsze i mamy więcej ich rodzajów – to choćby plusz, jeans, sztruks, satyna, atlas, batyst czy flanela. Ale czy są lepsze? Wszystko mają swoje wady i zalety. Tkaniny są zdecydowanie mniej rozciągliwe niż dzianiny, dlatego trudno zrobić z nich dodatki, bardziej nadają się do szycia pościeli, koszul czy spodni.

Wybór dodatków – postaw na dzianiny

Kiedy już wiemy, czym tkaniny i dzianiny się wyróżniają, można podjąć decyzję, co wybrać. Nie warto odrzucać żadnego rodzaju materiałów, gdyż każdy z nich jest przeznaczony do odmiennych zastosowań i wiele zależy od zamierzonego efektu. Pamiętaj, że szeroką i tanią ofertę odszukasz także w sieci. Trzeba wprowadzić do wyszukiwarki frazę „hurtownia dzianin”, a niezwłocznie pokaże ci się wiele interesujących ofert.