Choroba alkoholowa w domu

W XXI wieku uzależnienie od alkoholu jest najpopularniejszym czynnikiem rozwodów. Problem alkoholowy częściej dopada mężczyzn niż kobiety.
Alkoholizm jest odpowiedzialny za rozpad niejednej polskiej rodziny.

Nałóg- przyczyna rozpadu małżeństwa

Alkohol to jedna spośród najbardziej znanych w Polsce używek. Określa się, że z powodu problemów z alkoholem wzrosła liczebność rozwodów.
Nieraz osoby w bezpośrednim otoczeniu ludzi uzależnionych same popadają w nałóg.
Przebywanie z nałogowcem nie jest proste. Alkoholizm małżonka powoduje w nas poczucie wściekłości, bierności oraz chęć odejścia.
Przysięga małżeńska wiąże jednak do trwania razem nawet w obliczu przeciwności losu.
Nierzadko przyjmujemy, iż ukochana nam osoba cierpi na ciężką chorobę, którą intensywnie staramy się zwalczyć. W sytuacji bez rozwiązania zmuszeni jesteśmy do bycia w toksycznym związku. Przede wszystkim należy zdać sobie jednak sprawę, iż wychodzenie z nawyku jest przykre nie tylko dla osoby uzależnionej, ale także dla jej ukochanych – szczególnie małżonka bądź dzieci, czyli osób, które mieszkają z nią na co dzień. W przypadku woli pomocy świetnym pomysłem jest zapisanie małżonka na profesjonalne leczenie dla osób zmagających się z identycznym problemem. W pewnych przypadkach terapia może nie wystarczyć, albo jej ostateczny wynik jest niezadowalający. Ostatecznym zabiegiem pozostaje leczenie odwykowe. Czas kuracji odwykowej to też problematyczny czas dla partnera jak również całej rodziny alkoholika. Szczególnie oddziałuje to na najmniejszych członków rodziny czyli dzieci, które nie potrafią poradzić sobie z bólem po radykalnej stracie rodzica. Ciężko objaśnić pociechom absencję taty albo mamy w domowych czterech ścianach.

Decyzja o rozwodzie

W przypadku problemów z alkoholem z którejkolwiek ze stron, mogą wystąpić regularne nieporozumienia.
Prowadzone przy pośrednim udziale dzieci powodują ciągłe, nieraz nieodwracalne, skutki uboczne.
Wielokrotnie jedynym skutecznym wyjściem wydaje się być rozwód.
Podejmując taką decyzję, należałoby zasięgnąć rady wykwalifikowanego adwokata. Aktualnie obszerną gamę ofert możemy odszukać w Internecie. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszemy np. „adwokat rozwód Łódź”. Dostaniemy wtenczas szereg wyników, dzięki którym wybierzemy eksperta, który odpowiada naszym oczekiwaniom.

|