Dom

Inwestycja w zadaszenie tarasu

Część z nas uwielbia ciepłe, słoneczne promyki. Odmiennie prezentuje się sprawa, gdy temperatura w przerażającym tempie rośnie, a my nie mamy możliwości się schronić. Co zrobić, aby zagwarantować sobie dobrą ochronę przed mocnym słońcem na własnym tarasie?

Najpopularniejsze rozwiązania

Jest dużo rozwiązań, które możemy wdrożyć, by obronić się przed promykami słonecznymi, skierowanymi prosto na powierzchnię naszego tarasu. Sposobem najbardziej naturalnym jest umieszczenie w ogrodzie w otoczeniu tarasu takich roślin, które zapewnią nam cień w parne dni. Uzyskanie wystarczającej wysokości drzew jest jednak wyjątkowo czasochłonne. Nie warto jednakże sadzić rozłożystych drzew bezpośrednio przy domu. Mogą bowiem powodować zagrożenie np. podczas burzy. Korzenie dużych roślin mogą wrosnąć pod fundamenty budynku, przez co jego konstrukcja będzie naruszona. Może to rzutować na bezpieczeństwo domowników. Dużo bezpieczniejszym wyjściem wydaje się zakup parasola ogrodowego. Jeśli jednak przestrzeń naszego tarasu jest niezwykle duża, to prawdopodobnie żaden, nawet najokazalszy parasol, nie osłoni jej w całości. Można skorzystać z innego rozwiązania.
Ciekawym sposobem na odgrodzenie się od promieni słonecznych jest pergola. Na konstrukcji tej możemy zasadzić pnącza rozmaitych roślin, a dzięki temu uzyskamy pożądany przez nas w parne dni cień. Nie spodziewajmy się jednakże, iż osłonią one nas przed słońcem całkowicie.
Przez liście z pewnością przedrą się w niektórych miejscach promienie słońca. Jeśli więc chcemy zagwarantować sobie bardziej skuteczną ochronę przed słońcem, zainwestujmy w zadaszenie przydomowego tarasu.

Jaki rodzaj zadaszenia wybrać?

zadaszenie tarasu z poliwęglanu staje się dzisiaj coraz bardziej popularne. Na rynku obecnych jest niemało typów tego rodzaju konstrukcji. Przeważnie spotykane są zadaszenia składające się z dachu i filarów. Nieraz takie wyjście może być niewystarczające i trzeba dodatkowo postawić boczne ścianki. W zależności od naszych prywatnych preferencji, zadaszenie może pokrywać cały taras, bądź tylko jego część. Każdy może wybrać surowiec, który mu najbardziej pasuje. Pośród najpopularniejszych jednak wymienia się te zrobione z drewna.