Czy inhalacje mogą być komfortowe?

Czasami regularne inhalowanie może być obligatoryjna; w podobnych okolicznościach doktor zakłada, że odpowiednio sprawdzą się środki wziewne, spożywane zarówno przy normalnych przeziębieniach, jak również przy dotkliwszych, przewlekłych dolegliwościach. Do zapewnienia niezawodnej terapii inhalacyjnej konieczny nam będzie oczywiście konkretny inhalator, niemniej o wiele przyjemniejsze oraz zdecydowanie zdrowsze będzie stosowanie go w zsynchronizowaniu z komorą inhalacyjną, taką jak dla przykładu Optichamber firmy Philips.

Nebulizacja: podstawowe informacje

Nebulizacja to to wyraz, odnoszący się do wziewnego zażywania specyfików. Właśnie do tego celu niezbędne będzie posiadanie nebulizatora, a inaczej narzędzia, które rozrzedzi dany środek do struktury sprayu oraz umożliwi nam jego zastosowanie. Specyfik po podaniu wziewnym trafia praktycznie momentalnie do samych płuc oraz oskrzeli, co dynamizuje jego planowane działanie; z pewnością powinniśmy ponadto pamiętać, że w przypadku leku w aerozolu używana jest stosunkowo mniejsza miara aniżeli w porównaniu do preparatów w każdej innej postaci, co sprawia, że ew. skutki uboczne stają się mniej prawdopodobne.

Kto najlepiej skorzysta z komory inhalacyjnej?

Do zastosowania nebulizacji wystarczy prosty model inhalatora, natomiast znacznie skuteczniejszym wyjściem jest sprawienie sobie innowacyjnej komory do inhalacji. Polepsza ona podawanie preparacie, użytkownik ponadto ma szansę dzięki niej kontrolować, czy bierze właściwą ilość. Komora inhalacyjna Optichamber wyróżnia się bardzo niewysokim oporem oddechu, co ułatwia korzystanie z komory również maluchom (wiąże się to ze znacznie niższym ciśnieniem). Ponadto Optichamber ma wyraźnie czytelny zawór wydechowy, który upraszcza wymierzanie ilości naszych oddechów, a dodatkowo zezwala na prawie kompletne wykorzystanie specyfiku. Komora inhalacyjna jest stosunkowo nie największa oraz bez wątpienia nie sprawi kłopotu z transportowaniem.