W poszukiwaniu biura rachunkowego – po czym poznać niekompetentne księgowe?

Prowadzenie rachunkowości to nie tylko niekończące się liczby i tabelki. W rzeczywistości wybór dobrego biura rachunkowego często będzie stanowić dla nas całkiem poważne wyzwanie. Czym więc musimy się kierować, zaczynając współpracę z nową księgową, skoro z wielu względów nie jesteśmy usatysfakcjonowani dotychczasowym poziomem świadczonych usług?

Kluczowym krokiem, jaki powinniśmy wykonać, będzie bez wątpienia namierzenie źródła problemu. Co nakłoniło nas do decyzji o zamianie biura rachunkowego na nowe? Należy mieć świadomość, że bezsporną podstawę dla realizowania omawianego zawodu stanowi fachowe przygotowanie – z pewnością nie tylko studia, ale też fakultatywne szkolenia. Stanowi to jednak dopiero początek oczekiwań wobec dobrych księgowych. Po czym bez żadnych wątpliwości poznać osobę, której nie chcielibyśmy zawierzyć w kwestii naszych finansów? Słabo zorganizowana księgowa w większości przypadków przysporzy naszej firmie wielu problemów. W podobnym zawodzie nie odnajdą się ponadto osoby wyjątkowo podatne na ciągły stres czy nieumiejące komunikować się z ludźmi – może to całkiem uniemożliwić odpowiedni przebieg wiadomości pomiędzy naszą firmą a biurem rachunkowym. Czasem słyszy się, że ktoś działający w rachunkowości nie powinien być też zbyt kreatywny – może brzmi to dość abstrakcyjnie, jednak w rachunkowości na 100% nie odnajdzie się osoba, poszukująca w swojej karierze marginesu na wprowadzanie eksperymentalnych rozwiązań.

W jaki sposób najrozsądniej jest więc odszukać odpowiednią osobę do pełnienia funkcji naszej nowej księgowej? Zazwyczaj wystarczy wykonać szybki research – wprowadzając w wyszukiwarkę frazę „biuro rachunkowe Łódź”, na pewno zlokalizujemy odpowiednią księgową w naszej okolicy. Przed podjęciem decyzji korzystnie jest dokładnie przeanalizować opinie internautów, a przy wyborze nie sugerować się wyłącznie kosztem usługi. Znacznie ważniejsze są doświadczenie i pewność możliwości zaufania odpowiedniej osobie.